Konkurs "Województwo w sercu Polski" 27-03-2015r.

W dniu 27.03.2015 roku odbył się finał konkursu wiedzy geograficzno-turystycznej o regionie łódzkim „Województwo w sercu Polski” organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Geografów Turyzmu. Po wcześniejszych eliminacjach, w których wzięło udział 61 uczniów ze szkół z całego województwa, wyłoniono 11 finalistów.

Finał odbył się na terenie Off Piotrkowska w kawiarni Daleko Blisko. Odpowiedzi na pytania wymagały szerokiej wiedzy: od rozpoznania obiektów architektonicznych na zdjęciach, lokalizacji ich na mapie województwa po znajomość wydarzeń historycznych i kulturalnych. W przerwie finału Piotr Machlański (historyk, przewodnik po Łodzi, obecnie Dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych) oprowadził uczniów i nauczycieli po terenie Off Piotrkowska.

Do rozgrywki finałowej zakwalifikowało się pięcioro uczniów. W tej części uczniowi mieli za zadanie przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację na temat przydzielonego przez organizatorów miasta powiatowego województwa łódzkiego (Kutno, Wieluń. Radomsko, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki). Reprezentująca naszą szkołę Aleksandra Dura z klasy 3 Tm wywiązała się z tego zadania znakomicie i została laureatką konkursu zajmując III miejsce. Jest to najlepszy wynik w dotychczasowej historii startów uczniów ZSP 10 w Łodzi. Merytoryczną opiekę sprawował nauczyciel Zdzisław Kaczyński.


Zaczynamy. Pytania dla wszystkich.

Komisja konkursowa

Konsultacje po I etapie


Piotr Machlański oprowadza po Off Piotrkowska Prezentacja finałowa o Radomsku Wręczanie nagród

Foto: Studenckie Koło Naukowe Geografów Turyzmu UŁ "Włóczykije",

Z. Kaczyński

Wręczanie nagród


Eliminacje 26-02-2015.

Foto: Aleksandra Markowicz


>>Strona główna<<