Konkurs "Województwo w sercu Polski" 07-04-2016r.

W dniu 07.04.2016 roku odbył się finał konkursu wiedzy geograficzno-turystycznej o regionie łódzkim „Województwo w sercu Polski” organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Geografów Turyzmu. Po wcześniejszych eliminacjach, w których wzięło udział 72 uczniów ze szkół z całego województwa, wyłoniono 11 finalistów.

Tegoroczny finał odbył się w Muzeum Fabryki w Manufakturze. Finał składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu zaznaczonych na mapie województwa łódzkiego miast, rzek, wzniesień oraz rozpoznaniu obiektów na podstawie fotografii. Etap ten obejmował również któtkie opisy stolicy regionu które należało potwierdzić lub im zaprzeczyć. Drugi etap, dla 5 najlepszych zawodników, polegał na przedstawieniu atrakcyjnej trasy turystycznej po jednym z wylosowanych miast (Pabianice, Wieluń, Uniejów, Sieradz, Piotrków Trybunalski). Trzeci etap to udzielanie odpowiedzi na zadane pytania. Liczba uzyskanych punktów zależała od skorzystania lub nie z podpowiedzi.

W przerwie konkursu zostaliśmy perfekcyjnie oprowadzeni, przez prowadzącą finał, po Muzeum Fabryki. Poznaliśmy historę zakładów Poznańskiego oraz zapoznaliśmy się z cyklem produkcyjnym tkanin bawełnianych.

Wszyscy laureaci i finaliści konkursu otrzymali nagrody rzeczowe a nauczyciele przygotowujący do zawodów, pisemne podziękowania.

W finale konkursu naszą szkołę reprezentowała zeszłoroczna laureatka Aleksandra Dura z klasy 4Tm. Merytoryczną opiekę sprawował nauczyciel Zdzisław Kaczyński.


Zaczynamy. Pytania dla wszystkich.

Komisja konkursowa


Zwiedzamy Muzeum Fabryki Dopingujemy finalistów

Foto: Aleksandra Markowicz,

Zdzisław Kaczyński

Wręczanie nagród


>>Strona główna<<