XIX Konkurs "Województwo w sercu Polski" 12-04-2018r.

W dniu 12.04.2018 roku odbył się finał konkursu wiedzy geograficzno-turystycznej o regionie łódzkim „Województwo w sercu Polski” organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Geografów Turyzmu. Po wcześniejszych eliminacjach, w których wzięło udział 77 uczniów ze szkół z całego województwa, wyłoniono 11 finalistów w tym dwóch uczniów naszej szkoły.

Tegoroczny finał odbył się w Muzeum Geologicznym w Łodzi . Finał składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu herbów miast województwa, np. Skierniewic, Szadku, Łęczycy. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie zaznaczonych na mapie województwa łódzkiego, rzek i powiatów. Kolejne zadanie to rozpoznanie obiektów w Łodzi i województwie na podstawie fotografii.

Drugi etap, dla 5 najlepszych zawodników, polegał na przedstawieniu atrakcyjnej trasy turystycznej po jednym z wylosowanych miast (Kutno, Zgierz, Zduńska Wola, Opoczno, Konstantynów Łódzki). Trzeci etap to udzielanie odpowiedzi na zadane pytania. Liczba uzyskanych punktów zależała od skorzystania lub nie z podpowiedzi.

W przerwie konkursu posuchaliśmy ciekawie ilustrowanego wykładu o geologii województwa łódzkiego.

Wszyscy laureaci i finaliści konkursu otrzymali nagrody rzeczowe a nauczyciele przygotowujący do zawodów, pisemne podziękowania.

W finale konkursu naszą szkołę reprezentowali Michał Tracz z klasy 2Tb, który zajął 5 miejsce oraz Łukasz Adamczewski z klasy 4Tm, który zajął miejsce 8.

Gratulujemy!


Zaczynamy. Pytania dla wszystkich.

Komisja konkursowa


Trudne pytania Wyniki 1 etapu Finiszujemy

Foto:

Zdzisław Kaczyński

Uczestnicy 3 etapu

Prezentacja Marcina o Zgierzu

Ostateczne wynki


Foto:

Danuta Przymusiała-Żuk

Eliminacje 09-03-2018

Nasi reprezentanci: Gabrysia i Marcin


>>Strona główna<<