XX Jubileuszowy Konkurs "Województwo w sercu Polski" 16-04-2019r.

W dniu 16.04.2019 roku odbył się finał konkursu wiedzy geograficzno-turystycznej o regionie łódzkim „Województwo w sercu Polski” organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Geografów Turyzmu. Po wcześniejszych eliminacjach, w których wzięło udział 83 uczniów ze szkół z całego województwa, wyłoniono 10 finalistów w tym ucznnicę naszej szkoły Julię Woźniak z klasy IV Tm.

Tegoroczny finał odbył sięw siedzibie Chorągwi Łódzkiej ZHP, przy  ul. Stefanowskiego 19 w Łodzi. Składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu herbów miast województwa. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie zaznaczonych na mapie województwa łódzkiego, rzek i powiatów. Kolejne zadanie to rozpoznanie obiektów w Łodzi i województwie na podstawie fotografii.

Drugi etap, dla 5 najlepszych zawodników, polegał na przedstawieniu atrakcyjnej trasy turystycznej po jednym z wylosowanych miast (RADOMSKO, ŁĘCZYCA, WIELUŃ, PABIANICE, SIERADZ.). Trzeci etap to udzielanie odpowiedzi na zadane pytania. Liczba uzyskanych punktów zależała od skorzystania lub nie z podpowiedzi.

Reprezentantę naszej szkoły Julię, dzielnie wspierały koleżanki z klasy Karolina i Gabrysia. W przerwie konkursu organizatorzy przygotowali oryginalny poczęstunek.

Wszyscy laureaci i finaliści konkursu otrzymali nagrody rzeczowe a nauczyciele przygotowujący do zawodów, pisemne podziękowania.

Po zakończeniu oficjalnej części konkursu, wszyscy uczestnicy, wraz z opiekunami zostali zaproszeni do udziału w jubileuszowej grze terenowej. Gra przebiegała ulicami i zielonymi terenami miasta. Na trasie: pomnik Rajmunda Rembielińskiego, park Klepacza, Wydział Budownictwa i Architektury PŁ, Muzeum Sportu, Instytut Europejski, teatr Dom. Należało również wcielić się w ekipę filmową i opracować fabułę filmu, którego akcja odbywa się na terenie Łodzi. Wskazane było również, zebrać wirtualne fundusze na realizację tego projektu.


Zaczynamy.

Komisja konkursowa

Opiekunowie finalistów


Poczęstunek

Opiekunowie i kibice

Nagrody Opracowywanie opisów miast

<

Foto:

SKNGT UŁ

Zdzisław Kaczyński

Uczestnicy i organizatorzy finału

Trzy gracje

od lewej: Karolina, Julia i Gabriela


>>Strona główna<<