ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2019/2020

Mia100 Talentów 20192019-11-25

Z przyjemnością informujemy, ze wśród laureatów programu Mia100 Talentów 2019, znalazła się Sandra Staszewska, uczennica klasy 4Tt.

Gratulujemy!

Integracja polsko-niemiecka 20192019-10-22

Z dniem 22 października uczniowie z klasy 3Tm i młodzież z Niemiec zakończyli wspólny projekt współrealizowany z pomocą Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz firmy BSH. Prace nad nim odbyły się w „Elektroniku”  i przebiegały pod opieką nauczycieli niemieckich oraz prof. Janusza Hajdukiewicza i prof. Ryszarda Zankowskiego. Integracji uczniów pomogła na pewno wycieczka po Polsce (Mazury, Białowieża, Lublin, Majdanek, Zamość, Kozłówka), warsztaty integracyjne, mecze oraz wspólne wypady na kręgle i w różne inne ciekawe miejsca w Łodzi. Nad całością opiekę sprawowała prof. Ewa Konieczna za co serdecznie dziękujemy. Po uśmiechniętych twarzach widać, że było warto.

Ślubowanie klas pierwszych2019-10-14

14 października 2019 roku wybitny wynalazca – patron „Elektronika” – Jan Szczepanik, przyjął pod swoje skrzydła 287 uczniów klas pierwszych. Wszyscy ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę. Trzymamy kciuki za ich powodzenie

Rugby2019-09-24

W dniu 24.09.19 w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli reprezentacji Australii w rugby. Oprócz miłego spotkania zawodnicy poprowadzili z naszymi uczniami zajęcia, mające na celu zapoznanie z zasadami gry. Pokazali różne ciekawe ćwiczenia, wprowadzili elementy gry przy dużym zaangażowaniu naszych ćwiczących uczniów. Zrobiono przy okazji sporo sympatycznych zdjęć.

Zobacz galerię zdjęć

XI Rajd "Doliną rzeki Łódki"2019-09-21

W dniu 21-09-2019 roku, odbył się XI Rajd "Doliną rzeki Łódki". W rajdzie wzięło udział pięć szkolnych drużyn, reprezentujących trzy placówki edukacyjne. Uczestnicy rajdu, przemierzając malowniczą dolinę najbardziej
znanej z łódzkich rzek, odwiedzili między innymi:

  • park Ocalałych,
  • park Helenów z grotą z tufu wulkanicznego,
  • park Staromiejski z odrestaurowaną krańcówką tramwajową i zegarem słonecznym.

Zainteresowani uczniowie otrzymali potwierdzenie zdobytych punktów na Odznakę Turystyki Pieszej (OTP).


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/202019-09-02

Rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu było wyjątkowe.
Powitaliśmy serdecznie nowych uczniów z naboru po gimnazjum i po podstawówce, gratulując im tego, że dostali się do nas i życząc aby szybko i łatwo odnaleźli się w nowej rzeczywistości szkolnej. Minutą ciszy upamiętniliśmy ofiary II wojny światowej, ludzi, o wielkim sercu, dla których czasy, w których żyli okazały się bardzo niełaskawe.

Zobacz galerię zdjęć