ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego proszę o kontaktowanie się z pracownikami szkoły wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonów oraz dostępnych systemów informatycznych np. ePUAP (z pracownikami administracji szkoły) lub dziennik elektroniczny (z nauczycielami).

Prosimy nie składać dokumentów papierowych bez uprzedniego skontaktowania się z pracownikiem szkoły.

Aktualności

WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW I ICH RODZICÓW2020-06-17

Zapraszamy tegorocznych absolwentów Szkół Podstawowych
do rejestracji na stronie elektronicznego systemu naboru na rok szkolny 2020/2021

https://lodzkie.edu.com.pl/>

Wirtualna szkoła2020-06-10

Wszechogarniający wirus zmusił nas do opuszczania placówki  i przeniesienia wszystkich zajęć do wirtualnej rzeczywistości.  Do internetu przeniosły się lekcje, klasy, sprawdziany, ...czyli wszystko oprócz budynku.  No niezupełnie.  Uczniowie naszej szkoły postanowili przenieść również budynek.  Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po wirtualnej szkole.  Autorami projektu wykonanego na platformie Minecraft są uczniowie  pierwszej klasy informatycznej (1B).

Wizyta w jednostce policji2020-03-03

W dniu 3 marca 2020 roku uczniowie klas informatycznych 4Ta i 4Tb pod opieką  Pani Małgorzaty  Karbowskiej i Pani Renaty Szczepańskiej odwiedzili jednostkę OPP w Łodzi, przy ulicy Pienistej 71.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjanta, wykorzystywanym przez służby sprzętem oraz wymogami związanymi ze wstąpieniem w jej szeregi. Rozmawiający z uczniami policjanci niejednokrotnie podkreślali, że niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie fizyczne, dlatego kandydaci muszą przystąpić do testu sprawnościowego. I właśnie takiemu testowi na torze przeszkód byli poddani nasi uczniowie, a oceniała ich sierż. sztab. Marta Mysur, mistrzyni Europy w taekwondo i mistrzyni Polski w kickboxingu. Uczniowie spotkali się także z psychologiem policyjnym, który dodatkowo przybliżył im kwestię predyspozycji do pracy w policji.

Uczniów szczególnie zainteresowała rozmowa o laboratorium kryminalistycznym i wchodzących w jego strukturę pracowniach, w tym pracowni do badań cyfrowych nośników danych, czy badań daktyloskopijnych.

Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadania prowadzącym dodatkowych pytań dotyczących funkcjonowania Policji, w tym o możliwości i warunki zatrudnienia pracowników cywilnych.

Na zdjęciach Filip z klasy 4Tb w rozmowie z pracownikiem laboratorium.

Ostatki 20202020-02-25

25 lutego w naszej szkole odbył się KONKURS OSTATKOWY na najciekawsze przebranie.

W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Piotr Nowicki w przebraniu wikinga z klasy 4Ta.

W kategorii grupowej główną nagrodę zdobyła klasa 4Tb za przebranie "malarze".

Wszystkim przebierańcom dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy już za rok!

Zobacz galerię zdjęć

Konkurs języka niemieckiego2020-02-24

Nie ma to jak rozpocząć weekend w języku niemieckim! Z takiej okazji skorzystało 9 uczniów klasy 2Tm, którzy to pod opieką p. Elżbiety Ślufarskiej-Lasoty udali się do ZSS przy ul. Kilara w Łodzi aby wziąć udział w konkursie języka niemieckiego. Organizatorem językowych potyczek był p. Bartłomiej Ropelski, nauczyciel języka niemieckiego w ZSS, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Wojtkowi Piechurskiemu, który świetnie wypadł zarówno w części pisemnej jak i ustnej zajmując 2 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zaś 3 najlepsi uczniowie nagrody rzeczowe w postaci repetytoriów językowych.

Pierwsza runda za nami! Do zobaczenia w kwietniu.

Wybory do Samorządu Szkolnego2019-12-17

Dnia 17 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.  Były one poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której kandydaci mieli możliwość przestawienia najważniejszych punktów swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby: 

Przewodniczący: Michalina Jaworska 1Tt 

Zastępca przewodniczącego: Izabela Wdowiak 2Ta

Członkowie Samorządu Szkolnego to przewodniczący wszystkich klas. 

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Pix Programming Challenge2019-12-13

Finał Międzynarodowego Konkursu
Pix Programming Challenge

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Do tej edycji zgłosiło się z całej Polski 6333 osób z trzech różnych grup wiekowych.

Z naszej szkoły w konkursie wziął udział  Hubert Marczak, z klasy 1Ta kształcącej w zawodzie technik informatyk.

W Gali Finałowej wyłoniono 5 zwycięzców z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Nasz uczeń zdobył 4 miejsce w swojej grupie.

Jesteśmy z niego bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów w programowaniu.

Egzaminy maturalne i zawodowe

Oferty pracy

Inżynier/specjalista teletransmisji przewodowejSpecjalista ds. telekomunikacjiElektronik - Konserwator Maszyn Poligraficznych - ŁódźTechnik elektronik - ŁódźSpecjalisty ds. Serwisu (systemy SN) - ŁódźAUTOMATYK w branży Automotive - ŁódźTECHNIK PROCESU w branży Automotive - ŁódźStaż w dziale utrzymania ruchu - Corning Optical Communications - Stryków

Galeria

Ważne terminy w roku szkolnym 20019/20

Zebrania i konsultacje

11.09.2019 środa Zebrania z rodzicami uczniów klas pierwszych po szkole podstawowej i klas maturalnych
12.09.2019 czwartek Zebrania z rodzicami uczniów klas pierwszych po gimnazjum, klas II i III
23.10.2019 środa Konsultacje
05.12.2019 czwartek Zebrania z rodzicami i konsultacje
26.03.2020 czwartek Zebrania z rodzicami klas maturalnych i konsultacje dla wszystkich
21.05.2020 czwartek Zebrania z rodzicami i konsultacje

 

Dyżury w zakresie doradztwa zawodowego
pedagog Krystyna Marszał

czwartki     13:00 - 14:00

 

Dodatkowe dni wolne

06.05.2020 środa
08.06.2020 poniedziałek
09.06.2020 wtorek
10.06.2020 środa
12.06.020 piątek
15.06.2020 poniedziałek
22.06.2020 poniedziałek
23.06.2020 wtorek
24.06.2020 środa
25.06.2020 czwartek

Decyzja o innych dodatkowych dniach bez zajęć dydaktycznych może zostać podjęta w razie zaistniałych potrzeb.